Opatovice nad Labem

Bydlení v živé a fungující obci blízko přírody


Hradec Králové a Pardubice jsou snadno přístupné díky rychlostní silnici a napojení na D11, zároveň je zde dobré spojení vlaku a autobusu. 

Opatovice mají asi 2 500 obyvatel, což poskytuje výhody poklidného života na venkově, zároveň je tu dobrá občanská vybavenost.

Nová výstavba rodinných domů U Panenky dostala své jméno podle sochy Panny Marie, která stojí nedaleko v poli a dotváří atmosféru tohoto místa. Po dokončení výstavby bude součástí nového náměstí zahradní čtvrti. 

Výstavba rodinných domů U Panenky se nachází v zastavěné části obce a v dosahu je nedávno rozšířená a modernizovaná mateřská škola, základní škola i zdravotní středisko, knihovna, obchody a služby. Do 5 km je obchodní zóna Tesco v Hradci Králové včetně Hornbachu, ASKO nábytek, Makro a dalších obchodních domů. 

Funguje zde několik sportovních spolků, například házená s tradicí od 40. let a fotbal, jehož atraktivitu podpořilo i nové hřiště. V okolí jsou četné cyklistické stezky i možnosti přírodního koupání. 

Golfisté ocení nedaleké hřiště Kunětická Hora se saunovým centrem.

Bohatý je také kulturní život obce, pořádají se tu společenské akce, sportovní klání a široká je i nabídka mimoškolních aktivit pro deti.

Pokud se chcete s Opatovicemi seznámit, rádi vám je představíme blíže.